Co to jest talent acquisition?

Przez wiele lat rekrutacją zajmowała się osoba na stanowisku zwanym po prostu jako „rekruter”. Wówczas nikt nie miał wątpliwości co do tego, jakie są jej obowiązki. Obecnie jednak występują również inne określenia, czego przykładem może być specjalist of talent acquisition, headhunter i wiele innych. Warto więc zacząć sprawdzenia, co dokładnie oznacza talent acquisition przed wysłaniem swojego CV do firmy, która poszukuje kogoś na takie stanowisko.

  1. Co to jest talent acquisition?
  2. Na czym polega talent acquisition teams?
  3. Talent acquisition vs recruiting

W języku angielskim sprawa jest łatwiejsza do wytłumaczenia, bo wystarczy zapoznać się z definicją „talent acquisition is an ongoing strategy to find specialists”, aby nie było żadnych wątpliwości. W tym przypadku chodzi o stałą strategię firmy, która polega na poszukiwaniu najlepszych talentów / specjalistów. Ważne jest tutaj przewidywanie wakatów, które pojawią się w przyszłości, ponieważ z racji często specjalistycznych wymagań odnośnie przyszłych pracowników, znalezienie ich będzie wymagało czasu. Talent acquisition często łączy się z z określeniem „fill open positions”, a więc obsadzaniem otwartych stanowisk. Na czym więc tak naprawdę polega praca, w której wymagane są takie rzeczy jak talent acquisition process lub talent acquisition strategy? Tego dowiesz się z naszego poradnika.

Co to jest talent acquisition?

Praca na stanowisku typu specjalist of talent acquisition to nic innego jak prowadzenie działań, które mają na celu zachęcenia najlepszych kandydatów do tego, aby podjęli pracę w firmie. Wbrew pozorom nie chodzi jednak o zwykłą rekrutację, bo w tym przypadku ważniejsze jest to, aby dopasować pracodawców do najlepszych kandydatów. Wiążą się z tym takie działania jak „candidate assessment”, czyli ocena kandydatów. Jest to część stałej pracy kogoś, kto chce spróbować swoich sił jako specjalista ds. rekrutacji talentów. Czasami stosuje się również określenie talent sourcer, którego zadaniem jest nic innego jak właśnie talent sourcing.

Na czym polega talent acquisition teams?

Tworzenie zespołów, które są skupione na wspólnym celu (a najczęściej najlepszy kandydat wyróżnia się tym, że „is more focused”) pozwala firmie realizować nawet najbardziej skomplikowane strategie w taki sposób, żeby przynosiła największe zyski. Wymaga to oczywiście przygotowania talent acquisition strategies, czyli odpowiednich strategii działania.

Talent acquisition vs recruiting

Można więc porównać proces pozyskiwania talentów do standardowej rekrutacji, jednak warto pamiętać o istotnych różnicach. Skoro już wiesz talent acquisition co to jest, możesz łatwiej podjąć decyzję, czy będzie to dla ciebie idealna praca. Dużą zaletą tego typu pracy jest to, że sourcer może liczyć na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie.

Poprzedni artykułOznaczenie dróg ewakuacyjnych
Następny artykułFunkcjonalne gadżety promocyjne jako doskonała forma reklamy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj