Jak napisać CV?

Wiele zmieniło się na rynku pracy w ostatnich latach. Jedno pozostaje jednak niezmienne – jeżeli szukamy nowej pracy, konieczne jest przedstawienie dokumentów aplikacyjnych. Najważniejszym z nich jest CV, czyli życiorys zawodowy.

Jak powinno wyglądać poprawnie stworzone CV? Przede wszystkim należy pamiętać, aby zawsze przedstawiać najbardziej aktualne dane. Tworząc dokument, którym będziemy posługiwać się poszukując pracy musimy mieć na uwadze, że będzie on stanowił podstawę rozmowy rekrutacyjnej. Piszmy więc CV w sposób spójny i wymieniając dotychczasowe doświadczenia zawodowe, pilnujmy właściwej kolejności. Najświeższe doświadczenia powinny znaleźć się na samej górze rubryki, w której wypisujemy gdzie i kiedy pracowaliśmy. Należy również podać nazwę obejmowanego stanowiska, a także w kilku punktach zaznaczyć co należało do naszych głównych obowiązków. Oprócz informacji o dotychczasowym doświadczeniu zawodowym, ważne jest również wymienienie ukończonych szkół i wskazanie w jakich latach trwała nauka. Warto też przedstawić w CV wszelkie kursy i szkolenia, które mogą mieć wpływ na posiadane przez nas umiejętności i przydać się do wypełniania nowych obowiązków w pracy, o którą się ubiegamy. Jak napisać CV, żeby zdobyć dodatkowe punkty w procesie rekrutacji? Na pewno warto zaznaczyć swoje mocne strony, to w czym czujemy się silniejsi od przeciętnych pracowników. Niektórzy zamieszczają w swoim zawodowym życiorysie również dodatkowe informacje, np. o swoim hobby. Jeżeli ma ono jakiś związek z pracą na danym stanowisku, albo nauczyło nas jakiejś cennej kompetencji, taka informacja może znaleźć się w CV.
O czym jeszcze pamiętać? Na pewno w CV musimy zamieścić swoje dane. Nie tylko imię i nazwisko, ale też dane kontaktowe, takie jak numer telefonu i adres email, który ułatwi kontakt potencjalnemu pracodawcy.

Jak napisać CV, żeby zdobyć pracę? Przede wszystkim poprawnie, schludnie i spójnie. Kwestie graficznych rozwiązań i tak pozostają kwestią gustu osoby, do której trafi nasz życiorys.

Poprzedni artykułDlaczego warto zapisać się na dodatkowe kursy językowe?
Następny artykułKwota netto a brutto – różnice

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj