Inwestować czy nie inwestować? Okres zimowy za rogiem

Z każdej strony docierają do nas spekulacje na temat tegorocznego sezonu zimowego. Czy zima będzie wyjątkowo sroga? Czy każdy zdoła ogrzać swój dom? Im bliżej kalendarzowej zimy tym bardziej obawiamy się o to, czy przyjdzie nam spędzać wieczory w najgrubszych swetrach. Być może istnieje idealne rozwiązanie na nasze zmartwienie.

Czy to odpowiedni moment na zainwestowanie w pompę ciepła?  

Wiodący producent pomp ciepła wskazuje nam każdy moment jako odpowiedni do podjęcia decyzji o zakupie i montażu. Najlepszym okresem do instalacji jest wiosna, lato i wczesna jesień kiedy temperatury na zewnątrz są powyżej 0°C.  

Trudna sytuacja na rynku grzewczym oraz wysokie koszty nie tylko ogrzewania zmuszają nas do często drastycznych zmian w naszym rodzinnym budżecie i szukania w nim oszczędności. To bardzo trudne chcąc jakkolwiek utrzymać dotychczasowy poziom życia. Wiele polskich gospodarstw domowych decyduje się na pompy ciepła, szukając w tym złotego rozwiązania na lata. Niewątpliwie sprawę w podjęciu tak ważnej decyzji ułatwiają nam programy oferujące dofinansowanie do inwestycji. Do wyboru mamy “Czyste Powietrze”, “Czyste Powietrze Plus” lub “Moje Ciepło”. Dobrą informacją dla tych, którzy nie mieli szans na zakwalifikowanie się do wymienionych programów może okazać się nowy plan dotacyjny, który ma być dostępny jeszcze tej jesieni. 

Możliwość skorzystania z dotacji może przyspieszyć podjęcie decyzji o wyborze nowego sposobu ogrzewania i zachęcić nas do poszukiwania idealnego modelu urządzenia. Niezależnie od tego, która firma produkująca pompy ciepła zainteresowała nas swoją ofertą warto przestudiować dokładnie wszystkie informacje o danym produkcie.  

Czym kierować się przy wyborze?  

Obecnie na rynku do wyboru mamy wiele rodzajów pomp ciepła. To jaki konkretnie model wybierzemy zależy od wielu czynników. Warto brać pod uwagę stan techniczny naszego domu, jego powierzchnię oraz to jaką instalację grzewczą stosujemy aktualnie. Konieczna jest znajomość parametrów danego urządzenia. To pozwoli na wybranie chociażby odpowiedniej mocy pompy tak, aby dopasować jej pracę do naszych potrzeb. 

Z początku duża ilość informacji, z którą trzeba się zapoznać może przytłoczyć. Nie warto jednak rezygnować na tym etapie. Wszelkie nasze rozterki powinien rozwiać sam producent udzielając nam odpowiedzi na pytania. Dobrą opcją jest także zwrócenie się do polecanego w okolicy instalatora, który posiada aktualną wiedzę na temat branży. 

Sprawdź: https://ricomenergy.pl/

Poprzedni artykułJak radzić sobie z odpadami niebezpiecznymi?
Następny artykułPIT-28 online – jak rozliczyć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj