Jak zarządzać magazynem? System WMS dla firm

System WMS to oprogramowanie pozwalające sprawnie zarządzać magazynem, używając jednego systemu. Przekonaj się, jak może pomóc Twojej firmie oraz co zyskasz, korzystając z jego wersji mobilnej.

Czy jest system WMS do zarządzania magazynem?

Dziś, prowadząc magazyn, nie musimy zapisywać wszystkiego ręcznie, wklepując dane do kalkulatora i gromadząc je w stosach segregatorów. Robią to za nas komputery i nowoczesne oprogramowanie. Jednym z nich jest system WMS (ang. Warehouse Management System) – rozwiązanie dedykowane osobom zarządzającym magazynami i logistyką. Okazuje się zbawienne nie tylko dla operatorów obsługujących na co dzień dużą ilość towarów od różnych dostawców, choć doskonale sprawdzić się może również w mniejszych firmach.

Oprogramowanie do zarządzania magazynem umożliwia kontrolę przesyłek, spełniając dwie istotne funkcje. Po pierwsze, łatwo lokalizuje towary w magazynie. Po drugie, sprawnie i dokładnie kontroluje ich przepływ. Dzięki temu pozwala uniknąć błędów, płynnie wymieniać informacje oraz eliminować sytuacje, gdy niespodziewanie kończy się towar czy też nie została zarejestrowana jego dostawa.

System WMS zbiera dane, wykorzystując funkcję skanowania kodów kreskowych. Wprowadzone do systemu mogą być łatwo śledzone i modyfikowane. Oprogramowanie do zarządzania magazynem często zintegrowane jest z system ERP – programem do planowania zasobów przedsiębiorstwa.

Mobile WMS – wygodne zarządzanie magazynem w wersji mobilnej

Posiadanie oprogramowania WMS w przedsiębiorstwie pozwala poprawić wydajność procesów magazynowych, minimalizując ilość pomyłek i dokładnie śledząc przepływ towarów. Przykładowo, Mobile WMS Tasklet Factory zintegrowany z Microsoft Dynamics 365 Business Central umożliwia m.in. rejestrację i kontrolę zamówień, ich komplementację (np. tworzenie zestawów) czy proponowanie zamienników, wyszukiwanie zawartości pojemników, szybkie tworzenie informacji dotyczących wysyłki oraz przewoźnika czy sprawne przyjęcie towaru.

Obsługa programu Mobile WMS możliwa jest z poziomu telefonu komórkowego, tabletu czy innego przenośnego urządzenia elektronicznego. Oprogramowanie umożliwia wygodne zarządzenia magazynem z poziomu jednego urządzenia, bezpośrednią integrację systemu WMS z ERP, a także opcję przetwarzania zamówień w trybach zarówno online, jak i offline. Oznacza to, że w razie potrzeby możesz zarządzać magazynem praktycznie z każdego miejsca na ziemi. Wystarczy, że posiadasz przy sobie urządzenie z dostępem do Mobile WMS.

Poprzedni artykułElegancki mężczyzna na wiosnę
Następny artykułObsługa prawna w Krakowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj