Obsługa prawna w Krakowie

Korzystanie z usług prawnika staje się coraz powszechniejsze. I nawet wówczas, gdy zmuszeni zostajemy do samodzielnego zmagania się z problemami, zawsze w tyle głowy mamy, że gdy sprawa nas przerośnie w każdej chwili możemy skorzystać przynajmniej z porady prawnej. Korzystamy z usług prawnych sporadycznie i okazjonalnie, wyłącznie po to, aby rozstrzygnąć powstały problem i egzystować spokojnie dalej.

Obsługa prawna Kraków

Po drugiej stronie sporadycznej pomocy prawnej znajduje się stała obsługa prawna. Z tej formy korzystają przede wszystkim różnego rodzaju instytucje, które wyłaniają obsługę prawną w drodze przetargu oraz przedsiębiorstwa, czy rzadziej osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą. Stała obsługa prawna polega na związaniu się z kancelarią prawną, która rozstrzyga wszystkie sprawy klienta w taki sposób, aby posiadał on pełną gwarancję bezpieczeństwa prawnego wszystkich swoich działań. W skład obsługi prawnej nie wchodzi wyłącznie, jak sądzi wiele osób, rozwiązywanie problemów związanych z zawieraniem umów czy kontraktów. Spectrum pomocy jest znacznie obszerniejsze.

Zakres obsługi prawnej

Stała współpraca zawierana pomiędzy organizacją a kancelarią prawną musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb klienta. Jej zakres jest różny dla małego średniego przedsiębiorstwa i zupełnie inny dla dużej firmy czy zbioru firm. Pomimo tych różnic, spory zakres usług prawnych jest stały i adekwatny dla każdej przedsiębiorstwa. Najczęściej organizacje korzystają z usług prawnika w zakresie:

  • procedowania i opiniowania różnorodnych dokumentów i umów
  • analizy dokumentów i stanu prawnego
  • doradztwa w kwestii spraw kadrowych i prawa pracy
  • doradztwa w zakresie prawa podatkowego i administracyjnego
  • doradztwo prawne związane z formą prawną organizacji
  • pomocy prawnej w zakresie windykacji klientów
  • udziału w negocjacjach, mediacjach czy sporach
  • przygotowaniu dokumentów sądowych

Dla obu stron umowy o współpracy najkorzystniej jest, gdy obsługa prawna ma charakter kompleksowy. Może się jednak zdarzyć, że stojący przed organizacją problem wymaga szerszej opinii czy konsultacji. Wówczas kancelaria prawna obsługująca organizację organizuje ją we własnym zakresie. Stały charakter współpracy gwarantuje organizacji ciągłość opieki prawnej, ale przede wszystkim jej wyczerpujący charakter. Kancelaria prawna i przedsiębiorstwo rozwijają swoją wiedzę o danym problemie równolegle, negocjują rozwiązania i razem wdrażają je w życie. Tworzą tandem dający poczucie bezpieczeństwa i nadzieję na harmonijny rozwój.

Poprzedni artykułJak zarządzać magazynem? System WMS dla firm
Następny artykułKorzyści spotkań biznesowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj