CNC – technologia jutra

Nowoczesna technologia wpływa nie tylko na elektronikę użytkową, samochody czy sposób spędzania wolnego czasu, ale również na branżę produkcyjną i usługową. Dzięki zastosowaniu maszyn sterowanych numerycznie obróbka metali odbywa się szybciej, dokładniej i taniej. Dlaczego warto się zainteresować tą technologią?

CNC – technologia przyszłości

CNC, czyli maszyny sterowane numerycznie są coraz częściej spotykane w polskich zakładach produkcyjnych. Technologia ta, pierwotnie wykorzystywana przez wojsko, pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych i powtarzalnych elementów podczas pracy z wysoką prędkością. Efekty osiągane przy jej zastosowaniu znacznie przewyższają efekty pracy manualnej, toteż nie dziwi rosnąca popularność obrabiarek numerycznych. Wyeliminowanie błędów i niższe koszta pracy (idące w parze z wyższą wydajnością) pozwalają na wypracowanie przewagi konkurencyjnej podmiotom, które się na nią zdecydowały.

Technologia CNC podczas obróbki skrawaniem pozwala również na zmniejszenie ilości strat surowców, które mogłyby być wynikiem błędów popełnianych podczas pracy, a także konieczności dalszego doszlifowywania obrabianych elementów, co ma miejsce w przypadku bardziej „tradycyjnych” rozwiązań. Zarówno toczenie CNC, jak i Frezowanie CNC pozwala uzyskać elementy o krawędziach wysokiej jakości, które z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako elementy składowe nawet najbardziej zaawansowanych projektów.

Choć do tej pory zakup maszyn sterowanych komputerowo jest sporym wydatkiem, to jest to wydatek, na który zdecydowanie warto się zdobyć. Zachęcające są spadające ceny – przyczynia się do tego rosnąca popularność samych maszyn, jak również rosnąca konkurencja na rynku. Dzięki temu dzisiaj mogą pozwolić sobie na jej zakup nawet podmioty zajmujące się produkcją jednostkową, choć do niedawna były one domeną wyłącznie dużych producentów. Chcąc skorzystać z kryjących się za nimi korzyści, trzeba jednak nie tylko ponieść koszta samej inwestycji, ale również zadbać o odpowiednie przeszkolenie i edukację załogi – potrzebować będziemy m.in. programisty CNC, jak i odpowiedniego operatora. Bez wątpienia są to wydatki, na jakie warto się zdobyć – na rezultaty nie trzeba długo czekać.

Corotech – kompleksowe usługi CNC.

Poprzedni artykułProces magazynowania
Następny artykułPrawo – interpretacja podatkowa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj