Do czego służy wózek widłowy elektryczny boczny?

Wózek widłowy elektryczny boczny to jeden z rodzajów specjalistycznych wózków widłowych, używanych w nowoczesnych przedsiębiorstwach. Elektryczne wózki widłowe stają się coraz popularniejsze i powoli detronizują wciąż najpopularniejsze wózki widłowe o napędzie spalinowym. Czytaj dalej i dowiedz się, do czego służą elektryczne wózki widłowe boczne oraz pozostałe rodzaje wózków.

Wózek widłowy elektryczny boczny to jeden z wielu wózków widłowych, które obecnie są produkowane z ekologicznym napędem elektrycznym. Tego typu pojazdy znajdują się w ofercie coraz większej liczby producentów, dlatego osoby zainteresowane, mogą przebierać w wielu ofertach.

Wózek widłowy boczny – to musisz wiedzieć

Warto wiedzieć, że wózki widłowe boczne znacznie różnią się od klasycznych wózków widłowych, szczególnie pod względem konstrukcji. Wózki widłowe boczne nie posiadają charakterystycznych wideł czołowych, co jest znakiem rozpoznawczym klasycznych wózków widłowych. Widły czołowe w przypadku tego typu wózków są ulokowane z boku, dzięki czemu można je wykorzystywać, jak maszyny do bocznego załadunku, czy bocznego rozładunku towarów. Dzięki temu wózki widłowe boczne nie muszą obracać się, by podjąć towar na widły, co sprawia, że załadunek oraz rozładunek w pozycji równoległej do naczepy lub regałów jest o wiele szybszy niż w klasycznym wydaniu.

Wózki widłowe boczne przewożą towar w centralnym środku swojej konstrukcji, co wpływa na zmaksymalizowanie bezpieczeństwa w czasie poruszania się wózkiem. Operatorzy mogą wykonywać bezpieczną pracę w komfortowych warunkach, wykonując nawet najbardziej zaawansowane manewry. Rozwój prac inżynieryjnych nad wózkami widłowymi bocznymi w ostatnich dekadach sprawił, że wózki widłowe boczne, mogą poruszać się w czterech kierunkach, a dzieje się tak za sprawą możliwości zmiany położenia kół tylnych oraz kół przednich.

W związku z rosnącym popytem na ekologiczne źródła energii rośnie również zapotrzebowanie na elektryczne wózki widłowe. Obecnie wielu producentów ma w swojej ofercie tego typu pojazdy, dzięki czemu potencjalni nabywcy mogą wybierać w wielu ofertach. Elektryczne wózki widłowe boczne są polecane zwłaszcza w tych przedsiębiorstwach, gdzie zachodzi konieczność niskiego poziomu hałasu oraz zerowej emisji spalin.

Poprzedni artykułIle zapłacimy za wykończenie mieszkania pod klucz w Warszawie?
Następny artykułWłasna koparka czy może wynajmowana?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj