Najlepsza folia do druku cyfrowego – co wybrać?

Drukowanie na folii wymaga odpowiedniego materiału do zadruku. Folie do wydruków cyfrowych dzielą się jednak na wiele typów – wyróżniamy m.in. folie monomeryczne, polimeryczne itp. Warto znać ich podstawowe rodzaje, aby wybrać najlepszą do swoich potrzeb. Poniżej ich krótka charakterystyka.

Na jakość każdego wydruku wpływa też rodzaj wybranego materiału – np. folia do druku cyfrowego Wybór produktów z tej kategorii jest bardzo duży, ale każdy jej typ ma inne parametry. Warto je poznać, aby wybrać najlepszy produkt pod konkretne zastosowanie. Na rynku występuje wiele różnych materiałów – poniżej wybrane i najczęściej stosowane folie do druku.

Folia do druku cyfrowego – najważniejsze rodzaje

Folie do wydruków cyfrowych to różne produkty przeznaczone do zadruku tuszami solwentowymi lub eco-solwentowymi. Są to m.in. folie monomeryczne, polimeryczne oraz wylewane, transparentne i folie specjalne. Która folia do druku będzie najlepsza? Najpierw trzeba określić, do czego ma ona posłużyć – folia banerowa, do aplikacji samochodowych itd. – i wybrać optymalną z poniżej omówionych.

Folie winylowe. Folie winylowe zapewniają wysokiej jakości wydruk, dobrą trwałość, łatwość aplikacji, elastyczność itd. Wśród zastosowań są m.in. aplikacje i oznaczenia punktów sprzedaży, witryny sklepowe, dekoracje okienne, okresowe aplikacje, oznaczenia wewnętrzne i zewnętrzne. Na uwagę zasługuje m.in. folia winylowa Tuplex Xprint w wersji matowej lub błyszczącej oraz folia Avery – oba rodzaje dostępne są m.in. w ofercie Tuplex.

Folia monomeryczna. Folia promocyjna, np. marki 3M, występuje w wersji błyszczącej białej oraz białej matowej. Nie wymaga zastosowania laminatu, gdyż jest wystarczająco sztywna. Stosowana jest głównie do wydruków przeznaczonych na powierzchnie płaskie.

Folia polimeryczna. Jest bardziej elastyczna i trwalsza niż monomeryczna, dlatego też może być stosowana do aplikacji na zewnątrz i w trudnych warunkach atmosferycznych.

Folia banerowa – co wybrać?

Jaka folia do druku cyfrowego, która posłuży jako baner, odpowiednia będzie m.in. folia winylowa, np. Kemica Digit lub Xprint Vinyl z magnetycznym podkładem, a także folia cyfrowa 3M. Są one elastyczne, stabilne wymiarowo i oferują dobrą jakość zadruku oraz łatwość aplikacji. Folia banerowa będzie idealna – jak wskazuje jej nazwa – na banery, ale z powodzeniem posłuży też do aplikacji przeznaczonych na sklepy, środki transportu, tablice informacyjne, gadżety reklamowe itd.

Poprzedni artykułZadłużenie Polaków – miliony z nas nie radzą sobie ze spłatą zadłużenia
Następny artykułNajpopularniejsze rodzaje kredytów bankowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj