Ile zapłacimy za wykończenie mieszkania pod klucz w Warszawie?

Usługi takie jak wykończenie mieszkania pod klucz cieszą się rosnącym zainteresowaniem. To atrakcyjna alternatywa dla standardu deweloperskiego, który wymaga wykonania dodatkowych prac. Ile kosztuje wykończenie pod klucz w Warszawie?

Gdy chcemy kupić mieszkanie w stanie deweloperskim, przed przeprowadzką będziemy musieli wykonać dodatkowe prace polegające na wykończeniu wnętrza. Obejmują one najczęściej malowanie ścian, kładzenie podłogi wraz z montażem listew, kompletne wykonanie łazienki i kuchni czy montaż drzwi wewnętrznych. Zatem przed przeprowadzką najczęściej należy poświęcić kilka miesięcy na to, aby wykończyć nową nieruchomość. Nie jest to jednak konieczne – alternatywnym rozwiązaniem jest wykończenie pod klucz w Warszawie oraz w innych miejscowościach, czyli usługa, która polega na wykonaniu powyższych prac przez ekipę współpracującą z deweloperem.

Dlaczego warto zdecydować się na mieszkanie pod klucz?

Generalnie, usługa taka jak wykończenie pod klucz w Warszawie jest bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto chciałby kupić mieszkanie od razu gotowe do przeprowadzki – bez potrzeby szukania ekipy wykończeniowej czy prowadzenia prac we własnym zakresie. Naszym jedynym zadaniem będzie wtedy wybór odpowiednich materiałów z katalogu, co można wykonać także w towarzystwie projektanta wnętrz, aby uzyskać optymalny efekt. Dodatkowo, wykończenie pod klucz w Warszawie to także oszczędność czasu – odbiór może nastąpić szybciej niż przy wykończeniu mieszkania w stanie deweloperskim. Wykończenie to można także skredytować, gdy chcemy skorzystać z oferty kredytu mieszkaniowego.

Koszty wykończenia pod klucz – ile trzeba zapłacić?

Zatem, ile może nas kosztować wykończenie pod klucz w Warszawie? Koszty zależne są głównie od wybranego pakietu wykończeniowego oraz od metrażu nieruchomości. Najtańsze wykończenie pod klucz to koszt od około 500 złotych za metr kwadratowy. Zatem kompleksowe wykończenie mieszkania o metrażu 40 metrów kwadratowych będzie kosztowało nas wtedy dodatkowe 20 tysięcy złotych. W ofertach deweloperów można znaleźć jednak bogatsze pakiety wykończeniowe, które obejmują większą liczbę materiałów do wyboru i szerszy zakres prac. Wtedy koszty mogą wzrosnąć już do 1000 złotych za metr kwadratowy nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here