Marzenie o własnej gitarze? Zobacz ile kosztują!

Wiele osób marzy o własnej gitarze. Niestety ceny instrumentów muzycznych nie są niskie. Wiele zależy również od tego, jaki typ gitary nas interesuje, a także jakie są parametry konkretnego modelu. Wybór jest na tyle szeroki, że każdy powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Brak oszczędności nie zawsze oznacza konieczności rezygnacji z zakupu.

Gitara klasyczna

Modele klasyczne często wybierane są przez osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z grą na gitarze. Wielu ekspertów uważa, że są one idealne do nauki. Gitara klasyczna posiada nylonowe struny, które uchodzą za trwałe i niepodatne na uszkodzenia. Z tego względu taki instrument wybaczy drobne błędy użytkownika. Nie trzeba obawiać się, że szybko ulegnie on uszkodzeniu – tak bywa w przypadku bardzo delikatnego i czułego sprzętu.

Tradycyjna gitara sprawdzi się zarówno podczas odgrywania utworów klasycznych, jak i flamenco, więc wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Warto również wspomnieć, że na tego typu instrumentach gra się palcami. Raczej odradzane jest stosowanie kostki. Na uwagę zasługuje fakt, że gitary klasyczne występują w wielu rozmiarach. Można znaleźć model idealny zarówno dla osoby dorosłej, jak i dziecka. Cena zakupu uzależniona jest w dużej mierze od jakości instrumentu, a także marki. Oczywistym jest, że instrumenty renomowanych producentów są zwykle nieco droższe. Przedział cenowy z niższej półki wynosi mniej więcej 200-500 zł.

Gitara akustyczna

Dobrej jakości gitara akustyczna powinna być lekka. Dzięki temu jej użytkowanie stanie się łatwiejsze. Oczywiście nie oznacza to, że powinna być ona wykonana z cienkich i słabych materiałów, które już po kilku tygodniach będą nosiły wyraźne ślady użytkowania. Godne polecenia modele posiadają mostek oraz podstrunnicę wykonaną z palisandru. Ważne jest to, aby żeberka znajdujące się wewnątrz gitary posiadały dodatkowe wzmocnienie. Tylko taki instrument przetrwa w nienaruszonym stanie długie lata.

Specjaliści twierdzą, że rozmiar strun nie powinien być cieńszy niż dwunastka (0,012). Są one gwarancją doskonałego brzmienia. Pierwszą gitarę akustyczną możemy zakupić za około 300-700 zł.

Gitara elektryczna

Gitara elektryczna z pewnością zachwyci miłośników muzyki rockowej. Oczywiście na rynku znajdziemy olbrzymi wybór instrumentów, a wszystko zależy od preferencji muzyka. Należy pamiętać, że najważniejszym elementem jest tutaj przetwornik. Przetwornik typu single generuje nieco delikatniejsze brzmienie o wyższych częstotliwościach. Przetwornik typu humbucker jest mocniejsze, a siła wytwarzanego sygnału wyższa. To doskonała opcja dla tych, którzy stawiają na cięższą muzykę. Gitarę elektryczną można zakupić za około 700-2000 zł.

Skąd wziąć pieniądze?

Osoby, które nie posiadają gotówki na zakup sprzętu powinny wziąć pod uwagę szybkie pożyczki online. Niewątpliwą zaletą jest brak zbędnych formalności. Nie musimy załatwiać ogromnej ilości zaświadczeń i dokumentów. Wszystko to sprawia, że w ciągu kilku dni mamy pieniądze na koncie. Nie ma konieczności wychodzenia z domu.

Poprzedni artykułLokata 3 miesięczna: na to zwróć uwagę.
Następny artykułKredyt hipoteczny – co trzeba o nim wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj