Idealny obiekt na event lub konferencje

Organizacja eventu lub konferencji najczęściej oznacza wynajem odpowiedniego obiektu. Jak szybko znaleźć hotel konferencyjny lub centrum kongresowe? Organizatorom takich wydarzeń z pomocą przychodzą katalogi internetowe, które gromadzą i prezentują informacje o ofercie obiektów konferencyjnych.

Dynamiczny rozwój rynku MICE

W 2016 r. w Polsce zorganizowano 39 566 spotkań wpisujących się w turystykę biznesową (MICE) – tak wynika z raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce – Poland Meetings & Events Industry Report 2017” opracowanego przez Poland Convention Bureau Polskiej Organizacji Turystycznej[1]. Duże zainteresowanie organizacją konferencji, szkoleń czy pokazów dla potencjalnych klientów przekłada się na rozwój bazy obiektów dostosowanych do takich imprez.

Mimo że najwięcej konferencji czy szkoleń odbywa się w dużych miastach (np. Warszawie, Gdańsku, Krakowie), to hotele konferencyjne czy centra kongresowe powstają także w mniejszych miejscowościach. Klientów przyciągają nie tylko wyposażeniem sal konferencyjnych, ale dodatkowymi atrakcjami, np. możliwością skorzystania ze SPA.

Kto korzysta z sal konferencyjnych?

Jeszcze do niedawna z ofert hoteli czy sal konferencyjnych korzystały głównie korporacje i duże firmy. Aktualnie zainteresowanie tego typu obiektami wykazują również uczelnie, zrzeszenia, organizacje i drobni przedsiębiorcy.

Korzyści płynące ze zorganizowania firmowego eventu czy szkolenia dla pracowników dostrzega każdy przedsiębiorca, którego celem jest dalszy rozwój. Gdy jednak w spotkaniu ma wziąć udział kilkanaście osób, przeszkodą może być brak miejsca w firmie. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest właśnie wynajęcie odpowiedniego obiektu.

Jak szybko znaleźć salę konferencyjną?

W ostatnich latach na polskim rynku pojawiło się wiele nowych hoteli i biurowców oferujących dostęp do sal konferencyjnych. Rozeznanie się w propozycjach takich obiektów nie musi być jednak czasochłonne. Organizatorzy mogą skorzystać z narzędzi w postaci katalogów internetowych. Gromadzą one informacje o obiektach konferencyjnych, dzięki czemu za ich pomocą możliwe jest szybkie znalezienie spełniającej warunki sali konferencyjnej. Baza ponad 400 obiektów konferencyjnych działających na terenie Polski jest dostępna pod adresem Konferencje.pl.

Aby możliwe było szybkie znalezienie obiektu, wspomniana wyżej baza została wyposażona w intuicyjną w obsłudze wyszukiwarkę. Rozbudowane filtry ułatwiają organizatorom eventów czy konferencji poszukiwanie najlepszego hotelu czy ośrodka konferencyjnego. Alternatywą dla samodzielnego przeszukiwania zasobów jest skorzystanie z bezpłatnej pomocy eksperta.

[1] Spotkania biznesowe na topie. Rynek MICE dynamicznie rośnie, https://www.pulshr.pl/zarzadzanie/spotkania-biznesowe-na-topie-rynek-mice-dynamicznie-rosnie,53338.html (dostęp 26.07.2019).

Poprzedni artykułLaos – tajemniczy raj w centrum półwyspu.
Następny artykułRegały magazynowe do firmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj