Kampanie reklamowe w Internecie

Reklama dźwignią handlu. Słowa, z którymi nie sposób się nie zgodzić. W dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie każdy z nas jest posiadaczem smartfona, tabletu czy komputera warto prowadzić kampanie reklamowe w Internecie. Dlaczego? Przede wszystkim największym atutem tego typu promocji firmy jest bardzo duża możliwość personalizacji. Krótko mówiąc – istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafimy do konkretnego klienta, który rzeczywiście będzie zainteresowany naszym produktem.

Optymalizacja wydatków. To bardzo ważne, jeśli chcemy cieszyć się odpowiednio prowadzonym biznesem. Właśnie dlatego dla każdego przedsiębiorcy priorytetem powinna być personalizacja kampanii reklamowych. Chodzi o to, abyśmy wiedzieli za co tak naprawdę płacimy. Niestety, niekoniecznie da się tak zrobić, na przykład wynajmując banner statyczny, nawet przy ruchliwej ulicy. Nieco inaczej jest w przypadku kampanii reklamowej w Internecie. Korzystając z usług doświadczonej firmy możemy być pewni, że otrzymamy “produkt skrojony na miarę”. Dlaczego? Sieć daje bardzo duże możliwości personalizacji reklamy. Przykładem może być to, że kampania może wyświetlać się konkretnej grupie odbiorców. Możemy wybrać nawet płeć i wiek potencjalnego odbiorcy. Mało tego, treść może wyświetlać się w ustalone dni. Fizyczna reklama raczej takich możliwości nam nie da.

Czy powinienem reklamować swoją firmę w Internecie?

W sumie, w dzisiejszych czasach powinien każdy, kto chce być zauważony. Dziś większość z nas poszukując informacji o jakimś produkcie lub usłudze uruchamia przeglądarkę internetową, bowiem jest to najszybsze źródło. Dlatego też niezależnie, czy posiadamy tylko i wyłącznie stacjonarny sklep, oferujemy usługi lokalne i tak naprawdę nie mamy żadnego związku z Internetem, wypadałoby chociaż w małym stopniu rozpocząć reklamowanie firmy w sieci. Wystarczy posiadać prostą wizytówkę w sieci oraz “pinezkę” w mapach, aby już trafić do potencjalnych klientów. Jeśli kogoś nie ma w Internecie to tak naprawdę nie istnieje. Coś w tym jest.

Reklama w Internecie. Jak to działa?

Odpowiedź w tym przypadku nie może być tak oczywista, bowiem sposobów na reklamę w sieci jest bardzo dużo. Można zainwestować na przykład w pozycjonowanie naszej strony – wizytówki firmowej. Dzięki działaniom SEO https://www.kobosystem.pl/uslugi/pozycjonowanie/ po wpisaniu odpowiedniej frazy, jak choćby usługi spawalnicze Kraków, czy fryzjer męski Katowice nasi potencjalni klienci będą mogli do nas dotrzeć. Warto jednak pamiętać o tym, że na efekty trzeba dość długo czekać. Dlatego też wiele osób stosuje reklamy Google Ads https://www.kobosystem.pl/uslugi/kampanie-adwords/, które co prawda są droższe od naturalnego pozycjonowania, aczkolwiek wyniki widoczne są praktycznie od razu. Różnica? Po skończeniu się kampanii płatnej reklama przestaje się wyświetlać. W przypadku SEO nawet po zaprzestaniu działań będziemy widoczni w sieci. Może nie na wysokich pozycjach, ale jednak. Kolejną, ale bardzo podobną do Google Ads formą reklamy jest pozyskiwanie klientów poprzez Facebooka, Instagrama, Linkedin i w zasadzie wszystkie portale społecznościowe. Możemy ustawić grupę odbiorców, a dodatkowo zaplanować konkretne dni i sytuacje, w których pojawi się reklama. Kolejną ciekawą rzeczą w przypadku internetowej reklamy jest forma rozliczenia. Możemy na przykład wybrać rozliczenie za każde kliknięcie w link, bądź też za wyświetlenie. Dużym atutem jest również dokładna statystyka. Wiemy ile osób widziało reklamę, a także ile na nią kliknęło. Dodatkowo, jeśli nasza witryna będzie “podpięta” do Google Analytics dowiemy się między innymi jakich informacji poszukiwali odwiedzający. Jak widać, pozwala to na dokładną analizę oraz dostosowanie kampanii do naszych wymogów. Finalnie reklama powinna wyświetlić się tylko tym, którzy rzeczywiście mogą być potencjalnymi klientami. A tego nie zagwarantuje radio, prasa, ani telewizja.

Kampanie reklamowe w Internecie – jaką wybrać?

W tym przypadku również trudno o jednoznaczną odpowiedź. Wszystko zależy od tego, jak wygląda profil naszej firmy, na jakich klientach nam zależy i tak dalej. Przedsiębiorstwa sprzedające produkty dla młodzieży wybiorą Tik Tok, Instagram czy Facebook. Firmy oferujące usługi B2B zainwestują w reklamę na LinkedIn. Pewne jest natomiast to, że każdy powinien wybrać dodatkowo pozycjonowanie. Działania SEO pomogą w długofalowym reklamowaniu naszej firmy. Aczkolwiek to, że na pozycjonowanie składa się wiele różnych działań takich jak, optymalizacja treści, linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne jest już kwestią dodatkową, która wymaga wręcz przygotowania osobnego artykułu.

Ile może kosztować reklama w Internecie i kiedy zobaczę jej efekty?

Tak naprawdę budżet na reklamę może ograniczać tylko i wyłącznie zasobność naszego portfela. Minimalna kwota? Nie ma takiej, ponieważ w tym przypadku również wszystko zależy od rodzaju kampanii i miejsca, jakie wybierzemy. Ba, czasami reklama może być darmowa. Istnieje również w biznesie forma wymiany barterowej. Wszystko pozostaje kwestią dogadania się pomiędzy przedsiębiorstwami. A co z drugim pytanie? W tym przypadku odpowiedź jest nieco mniej skomplikowana. Efekty mogą się pojawić praktycznie natychmiast, o ile wybierzemy na przykład reklamę płatną Google Ads, czy na łamach portali społecznościowych. Osoby, które zdecydują się na pozycjonowanie muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem raczej pewne jest to, że konkurencja również zleca działania SEO.

Poprzedni artykułOferta TV bez przywiązania – jakie paczki tematyczne wybrać dla siebie?
Następny artykułIle energii trzeba zaoszczędzić, aby otrzymać biały certyfikat?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj