Materace dla zdrowego snu

Sen stanowi bardzo ważny element życia każdego człowieka. Minimalny czas snu dla osoby dorosłej wynosi 8 godzin. Warto również zadbać o jego odpowiednią jakość. Każdy człowiek doświadczył kiedyś nieprzespanej nocy i jej negatywnych skutków kolejnego dnia.

Wysoki komfort snu zapewni odpowiednio dobrany materac. Aktualnie na rynku znajduje się bardzo bogata oferta materacy, która zaspokoi nawet najbardziej wymagających klientów.

Główne różnice między produktami opierają się na zastosowanym wypełnieniu w materacu. Wyróżniamy:

Materace kieszonkowe – składają się one z wielu rzędów sprężyn tej samej średnicy. Umieszczone w specjalnych kieszeniach w materacu pozwalają na dobre dopasowanie się do ciała oraz przyjmowanej pozycji podczas snu. Nie skrzypią i nie powodują odkształceń w materiale.

Matera termoelastyczne – zastosowana w nich nowoczesna pianka reaguje na temperaturę ciała oraz nacisk. Pozwala to na idealne ukształtowanie powierzchni. Tego typu materace polecane są szczególnie dla osób borykających się z chorobami kręgosłupa lub bólami bioder, ponieważ nie uciskają ciała i regulują przepływ krwi, co przekłada się na szybszą regenerację.

Materace wysokoelastyczne – charakteryzują się wysoką sprężystością oraz elastycznością. Zastosowane w nich układy pianek mających otwartokomórkową strukturę, zapewniają wentylację oraz przewiewność materiału. Materace wysokoelastyczne bardzo dobrze dopasowują się do ciała i pozwalają na ukształtowanie różnych sfer twardości na ich powierzchni.

Materace hybrydowe – dla osób niemogących się zdecydować powstały z połączenia materaca sprężynowego i piankowego. Najnowocześniejsza technologia pozwoliła na stworzenie inteligentnego produktu, który zapewnia wysoki komfort snu. Łączy w sobie same najlepsze cechy . Górną część materaca tworzy pianka termoelastyczna, która umożliwia idealne dopasowanie oraz wygodę. Dolna część stworzona ze sprężyn kieszeniowych, które stwarzają podparcie ciała w każdym jego punkcie oraz barierę drgań wywoływanych przez drugą osobę.

Każdy zaprezentowany rodzaj materaca ma za zadanie zapewnić komfortowy sen. Nowoczesna technologia w dziedzinie materacy stawia na wysoką trwałość materiału oraz jego jakość. Warto udać się do profesjonalnych sklepów z materacami i tam sprawdzić, który rodzaj materaca najbardziej nam pasuje.

Świat sypialni – materace dla każdego.

Poprzedni artykułJak działają pompy ciepła?
Następny artykułCo wyróżnia folie termoizolacyjne?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj