Maszyny poligraficzne do wyrobu pieczątek metodą błyskową – co warto wiedzieć?

Metoda błyskowa to prawdziwy hit branży poligraficznej. Wynaleziona stosunkowo niedawno dziś dominuje na rynku. To dlatego, że ma wiele zalet, wśród których wymienia się przede wszystkim szybkość, przyjazność dla środowiska i produkcję wysokiej jakości, bardzo trwałych pieczątek. Zastanawiasz się nad zakupem maszyny błyskowej, by móc tworzyć własne pieczątki? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć.

Wyrób pieczątek metodą błyskową – podstawowe informacje o technologii

Metoda błyskowa Sun Stamper została opracowana w Japonii. Aby mogła szturmem zawojować rynek, konieczne było jej udoskonalenie. Obecnie jednak jest uznawana za najlepszy sposób do wyrobu stempli. Maszyny do produkcji pieczątek metodą błyskową znane są też jako naświetlarki. To urządzenia o stosunkowo niewielkich gabarytach, których obsługa jest bardzo prosta. Pieczątki powstają poprzez naświetlanie specjalnej gumki światłoczułej w wybranym rozmiarze. Potrzebna jest jeszcze dedykowana procesowi folia, na której należy wydrukować wzór stempla. Miejsca przykryte wydrukiem nie zostają naświetlone, przez co mikroskopijne pory gumki pozostają otwarte, odpowiadając później za odbijanie wzoru. Pozostałe pory zamykają się we wnętrzu naświetlarki.

Czym wyróżnia się produkcja pieczątek z użyciem naświetlarki?

Produkcja pieczątek metodą błyskową szybko zyskuje zwolenników ze względu na swoje liczne zalety. Po pierwsze automaty stemplarskie pracują bardzo szybko i są proste w obsłudze. Produkcja jednej pieczątki zajmuje średnio kilka minut. Nawet duże stemple nie potrzebują zwykle więcej niż 10 minut. Przygotowanie maszyny do pracy jest bardzo łatwe. Wystarczy wykonać wydruk na folii, dobrać odpowiednią gumkę, umieścić je razem w komorze naświetlarki i uruchomić urządzenie. Cały proces odbywa się samoczynnie.

Co ważne, podczas produkcji pieczątki nie powstają ani żadne odpady, ani toksyczne opary. Jest to proces całkowicie przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla pracowników. Nie ma potrzeby używania żadnych chemikaliów ani wody. Ponadto nie są potrzebne specjalne warunki do pracy urządzenia, dlatego można je umieścić w dowolnym miejscu. Eksploatacja naświetlarki jest bardzo tania, a jednostkowy koszt produkcji niski. Maszyny do produkcji pieczątek wykorzystujące tę technologię wytwarzają zaś produkty bardzo wysokiej jakości, które są kilkakrotnie trwalsze od znanych do tej pory rozwiązań. Bez wątpienia automaty stemplarskie tego typu to przyszłość i niedługo zastąpią wszystkie starsze metody. To więc dobra inwestycja dla każdej firmy, która chce produkować pieczątki efektywniej, bezpieczniej i ekonomiczniej.

Poprzedni artykułSystem APS, czyli proste i skuteczne planowanie produkcji
Następny artykułGdzie kupić drony w Poznaniu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj