Mieszkanie od dewelopera pod klucz – o czym warto pamiętać?

Jednym ze sposobów, warszawskich deweloperów na wychodzenie naprzeciw swym klientom jest oddawanie mieszkań pod klucz. Jest to wyjątkowo wygodna forma odbioru lokum. Sprowadza się bowiem do wprowadzenia się do w pełni wykończonego mieszkania. O czym warto więc pamiętać w przypadku wspomnianego rozwiązania? Po odpowiedzi na to pytanie zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Czym jest wykończenie mieszkania pod klucz?

Na polskim rynku mieszkaniowym istnieje przykra praktyka oddawania nabywcom lokali w stanie surowym. Co lepsi warszawscy deweloperzy proponują jednak wygodną alternatywę. Jest nią wykończenie mieszkania pod klucz. Zacznijmy jednak od podstaw i zdefiniujmy dokładnie to pojęcie.

Wykończenie mieszkania pod klucz jest usługą zlecenia projektantowi osiedla wykończenia swojego przyszłego lokum. Sprowadza się do spisania dodatkowej umowy z deweloperem lub załącznika do niej. W powszechnej świadomości utarła się opinia o znacznie większej cenie takiej formy zakupu nieruchomości. W tym artykule wykażemy jednak, że nie jest to jednak prawda.

Co wchodzi w skład wykończenia mieszkania pod klucz?

Poniżej prezentujemy elementy, które składają się na wykończenie mieszkania pod klucz:

  • ułożenie podłóg;
  • wygładzenie i pomalowanie ścian;
  • położenie płytek lub kafelków w kuchni i łazience;
  • a czasami nawet montaż urządzeń sanitarnych i AGD.

W rezultacie, po stronie klientów, którzy zdecydują się na wybór wspomnianej formy, pozostanie jedynie umeblowanie swojego mieszkania.

Nowe inwestycje w Warszawie, a mieszkania pod klucz

Warszawa jest miastem, w którym powstaje najwięcej inwestycji mieszkaniowych. Powstają nowe, nowoczesne osiedla, które oferują swoim mieszkańcom szereg udogodnień. Przykładem docenionego warszawskiego dewelopera jest Victoria Dom. Wybudował on w stolicy Miasteczko Nova Ochota, Miasteczko Nova Sfera, Ursus Factory, Przystanek Tarchomin, Olchowy Park, Osiedle Krzewina, Młoda Wawa i Osiedle Classic. Warto podkreślić, że deweloper ten pomaga Klientom w zawarciu umowy kredytowej na zakup mieszkania.

Jego mieszkania na sprzedaż w Warszawie reprezentują najwyższy poziom bytowy. Warto także wspomnieć, że deweloper ten oferuje swoim klientom bogatą ofertę wykończeniową. Dzięki niej klient może indywidualnie dopasować przyszłe wnętrze, do swoich preferencji.

Jaki jest koszt zlecenia deweloperowi wykończenia swojego mieszkania?

Jak już powyżej wspomnieliśmy, istnieje rozpowszechniona opinia o tym, że koszt zakupu wykończonego mieszkania jest znacznie wyższy, niż w stanie surowym. Nie jest to jednak prawda. Jeśli weźmiemy pod uwagę całkowite koszty wynajmu ekip remontowych i zakupionych przez siebie materiałów, to stwierdzić będziemy musieli, że jest na odwrót!

Innymi słowy, z dużą dozą prawdopodobieństwa okazać się może, że wynajmując zewnętrzną firmę wykończeniową, nasz całkowity koszt okaże się znacznie wyższy, niż ten wykończenia mieszkania pod klucz. Dzieje się tak dlatego, że podwykonawcy dewelopera, którzy odpowiedzialni są za roboty wykończeniowe, kupują materiały z niższym podatkiem, niż klienci indywidualni. Co więcej, z racji tego, że stale zamawiają oni  duże ilości towarów, to wynegocjować mogą znacznie korzystniejszą cenę.

Indywidualne dopasowanie do klienta

Jak już powyżej napomknęliśmy, docenieni warszawscy deweloperzy dają klientom możliwość selekcji spomiędzy kilku standardów wykończeń. Sprowadza się to do wyboru pakietu składającego się z zaproponowanych materiałów o określonej cenie. Co oczywiste, podczas podpisywania umowy klient może dowolnie wpływać na dobór materiałów – a co za tym idzie – na wygląd swojego przyszłego mieszkania.

Podsumowanie

Jak więc widzimy, wykończenie pod klucz niesie ze sobą wiele korzyści. Największą z nich jest wygoda. Zrzucamy bowiem obowiązek wykończenia mieszkania na podwykonawcę dewelopera. Co więcej, całość formalności sprowadzi się do podpisania dodatkowej umowy lub załącznika do niej. Jest to więc doskonała alternatywa dla odbioru surowego mieszkania. Docenią ją przede wszystkim ci, którzy zaoszczędzić chcą swój czas.

Poprzedni artykułEkran Samsung Onyx LED – wyświetlacz do zastosowania w kinach
Następny artykułWynajem krótkoterminowy samochodu – dlaczego to najlepszy sposób na zwiedzanie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj