Na co uważać poszukując pracy w Holandii?

Z powodu kryzysu wywołanego pandemią coraz większa liczba osób poszukujących dobrej pracy decyduje się na wyjazd poza granice kraju. Licząc na szybki i łatwy zarobek łatwo jednak natrafić na nieuczciwych pracodawców. W skrajnych przypadkach możemy nawet zostać w obcym kraju bez dachu nad głową. Sprawdź na co koniecznie musisz zwrócić uwagę podczas poszukiwania zatrudnienia.

Wybierz dobrą agencje pracy

Agencje pracy oferujące wyjazdy do Holandii, działają zwykle w dwóch lub większej ilości krajów. Najprawdopodobniej na początku swojej drogi będziesz chciał nawiązać kontakt z pośrednikiem w Polsce. Przed podjęciem jakiegokolwiek kontaktu koniecznie sprawdź legalność działania takiej firmy.

Kolejną istotną kwestią jest wypłacalność agencji oraz to czy firma posiada ubezpieczenie. Przed podjęciem współpracy, warto poprosić pośrednika o zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami ubezpieczeniowymi oraz podatkami. Wiarygodna firma powinna bez problemu udostępnić takie dane, a my zyskamy pewność, że pracodawca posiada stosowne zabezpieczenia finansowe.

Bardzo często cenne okazują się również komentarze, zwłaszcza te negatywne. Oszukani przez agencje pracy niejednokrotnie dzielą się swoimi przeżyciami, ostrzegając innych przed negatywnymi konsekwencjami. Niektóre historie powinno traktować się z przymrużeniem oka, jednak duża ilość negatywnych ocen, powinna zwiększyć naszą czujność.

Zapytaj o warunki zakwaterowania

Równie ważne jak samo zatrudnienie i wynagrodzenie jest z pewnością zakwaterowanie. Przed wyjazdem koniecznie poproś agencje o zdjęcia miejsca, do którego się udajesz. Zapytaj również o zasady panujące w domu oraz poproś o ogólny spis rzeczy, które znajdują się na stanie. Unikniesz w ten sposób niespodzianek wynikających z rażących braków sprzętowych czy z kiepskich warunków zakwaterowania.

Zapytaj również, w jakiej odległości od miejsca pracy będzie znajdować się lokal. W niektórych przypadkach warto dojeżdżać nawet 60 kilometrów, ponieważ warunki mieszkaniowe zrekompensują nam spora odległość. Należy mieć też na uwadze, że czasami przejechanie krótszego dystansu, również wiąże się z długą jazdą. Ma to miejsce w przypadku mieszkania przy przejazdach przez kanał, mostach zwodzonych itp. Takie miejsca w godzinach szczytu potrafią zakorkować się na naprawdę sporą ilość czasu.

Upewnij się do jakiej pracy jedziesz

Wyjeżdżając za granicę upewnij się, że zostałeś przydzielony do pracy, na która się umawiałeś. Nieuczciwe agencje często próbują umieszczać pracowników w zakładach innych niż proponowane w Polsce. Warunki w nich oferowane mogą znacząco różnić się nie tylko stawką ale również natężeniem wykonywanej pracy, ilością obowiązków oraz liczbą godzin.

Gdzie szukać pracy

Pracy możemy szukać bezpośrednio na stronach pracodawców, jednak często będzie to dość żmudne zajęcie. Najlepsze do tego celu są portale takie jak zyskujący ostatnio na popularności bezpłatny serwis ogłoszeniowy Pokato.pl. Znajdziesz tam najnowsze oferty pracy Holandia, a także będziesz mógł umieścić swoje propozycje zatrudnienia. Może to okazać się pomocne kiedy poszukujesz pracownika w ramach programu poleceń, oferowanych przez sporą ilość firm. Portal w łatwy i bezpieczny sposób pozwala nam znaleźć odpowiednie ogłoszenie i skontaktować się z wybranym pracodawcą lub potencjalnym pracownikiem.

Poprzedni artykułKampanie promocyjne – animacje
Następny artykułKradzież samochodu – jak się zachować w takiej sytuacji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj