Ile zarabia programista?

Programista, to może już nie najnowszy, ale wciąż jeden z nowszych i pożądanych na rynku krajowym i światowym z zawodów. Pracy dla programistów przy obecnej gospodarce jest ogrom. Jak się okazuje bowiem nie każdego programistę możemy wrzucić do jednego worka. Co za tym idzie ich zarobki również będą skrajnie różne. Wynika to głównie a w zasadzie zwłaszcza z zadań, które mają do wykonania. Jednak najważniejszy wciąż pozostaje język w którym dany fachowiec programuje. Wiadomo im większa ich znajomość tym lepiej, bo wtedy istnieje możliwość przyjmowania większej ilości zleceń, niż w momencie kiedy osoba programuje tylko w jednym języku na przykład w Javie. Oczywiście poziom zarobków musimy rozdzielić na programistów z różnych branż, jak również tych pracujących w korporacjach oraz tych, którzy swoje zlecenia przyjmują i wykonują w domach. Tymi najlepszymi, zarabiającymi najwięcej są programiści operujący takimi językami jak: 

  • java
  • sql
  • spring
  • .NET

Mniej zarobią Ci, którzy zajmują się programowaniem  w HTML/CSS czy chociaż by PHP, chociaż mówiąc mniej, nie mamy tutaj na myśli wcale małych pieniędzy, gdyż pracujący na pełnym etacie programista tych języków jest w stanie zarobić nawet do siedmiu tysięcy złotych. Jeśli natomiast chodzi o tych specjalistów, którzy znają języki, które wymienione były pierwsze to rozbieżność między tymi dwoma grupami jest dość spora, gdyż zarobki tych programistów wahają się w granicach od  12 tysięcy do nawet 17 tysięcy złotych miesięcznie. Oczywiście zarobki zależą tutaj też od stopnia doświadczenia, wiadomo bardziej doświadczony programista jest w stanie wykonać zlecenie w krótszym czasie, co za tym idzie może przyjąć ich więcej.

Poprzedni artykułJak szybko zarobić w internecie?
Następny artykułUmowa kupna sprzedaży samochodu – co powinna zawierać?

1 KOMENTARZ

  1. Programiści mają fajne zarobki, ale nie tylko oni. Jak ktoś jest dobry w tym co robi, to można zarobić sporo więcej, nawet zajmując się samym hardware czy jako serwisant sprzętu komputerowego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj