Rozstępy u mężczyzn – jak sobie z nimi poradzić?

Rozstępy u mężczyzn - rozstępy na ramieniu i klatce piersiowej mężczyzny.

W pierwszej chwili może się wydawać, że rozstępy to wyłącznie kobiecy problem. Owszem, statystycznie o wiele częściej z rozstępami borykają się kobiety, ale niczym dziwnym nie są również rozstępy u faceta. Mogą się one pojawić podczas okresu dojrzewania, na skutek zaburzeń hormonalnych albo jako efekt uboczny intensywnych treningów, zwłaszcza kulturystycznych. Oczywiście w aptece lub drogerii można bez problemu kupić krem lub maść na rozstępy dla mężczyzn, ale o wiele wyższą skutecznością w ich redukcji cechują się nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej.

Z tekstu dowiesz się:

  • na czym polega zabieg Morpheus i czy jest skuteczny w usuwaniu rozstępów.
  • czy na czerwone rozstępy u mężczyzn pomaga zabieg laserowy.

Rozstępy to defekt skórny występujący zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Są to pasma pomarszczonej, cienkiej skóry, przypominające nieco wyglądem blizny, o równoległym położeniu. Skóra w obrębie rozstępów jest pozbawiona gruczołów łojowych, potowych oraz mieszków włosowych.

Rozstępy najczęściej pojawiają się w okolicach pośladków, brzucha, ud, a także piersi (u kobiet), klatki piersiowej, ramion oraz barków (u mężczyzn). Ich bezpośrednią przyczyną anatomiczną są uszkodzenia struktury włókien kolagenowych tworzących tkankę łączną skóry. U kobiet do rozwoju rozstępów dochodzi najczęściej w okresie dojrzewania oraz w czasie ciąży, a także w momencie znacznego przybrania na wadze. Rozstępy u mężczyzn również mogą się pojawić w okresie dojrzewania, bywają efektem zaburzeń hormonalnych (np. choroby Cushinga), ale najczęściej rozwijają się jako skutek uboczny intensywnych ćwiczeń, kiedy następuje gwałtowny rozrost mięśni, np. w ramionach, barkach lub udach.

Maść lub krem na rozstępy u mężczyzn pomoże jedynie na wczesnym etapie rozwoju zmian, kiedy rozstępy są jeszcze mocno widoczne na skórze (mają intensywny czerwony lub niebieski kolor). Z czasem rozstępy blakną i są mniej zauważalne, ale też trudniejsze do usunięcia.

Jak pozbyć się rozstępów u mężczyzn – zabieg Morpheus

Rozstępy u mężczyzn można usunąć podczas zabiegu Morpheus. Polega on na wykonywaniu na ściśle określonej głębokości skory (od 0,5 do 4 mm) mikronakłuć przy użyciu izolowanych igieł. Emitują one energię fal radiowych, która z jednej strony pobudza produkcję nowego kolagenu, a z drugiej powoduje skrócenie już istniejących włókien kolagenu i elastyny. Dodatkowo dobroczynnie na stan skóry wpływa sam proces nakłucia, który stymuluje naturalne procesy regeneracyjne, dzięki czemu skóra staje się bardziej napięta i wygładzona.

Dzięki zabiegowi Morpheus można nie tylko usunąć rozstępy na brzuchu u mężczyzn – w zależności od partii ciała, na której jest wykonywany, pozwala na obkurczenie porów, redukcję zmarszczek w okolicach oczu, poprawę napięcia skóry, redukcję opadającego owalu twarzy, wyrównanie kolorytu skóry oraz redukcję blizn. Dla jak najlepszych efektów zaleca się wykonanie serii czterech zabiegów w trzytygodniowych odstępach.

Rozstępy u mężczyzn – a może laser?

W klinice medycyny estetycznej ESTELL w Warszawie dużą popularnością zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn cieszy się laser frakcyjny na rozstępy. W przeciwieństwie do innych laserów stosowanych dotychczas w zabiegach estetycznych laser frakcyjny doprowadza do powstania w skórze setek mikroskopijnych uszkodzeń oraz podgrzania tkanek skóry na odpowiedniej głębokości, ale bez powodowania oparzeń. Wszystko to generuje natychmiastowe i bardzo silne pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry, stymulację namnażania się zdrowych, nieuszkodzonych komórek oraz produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny.

W zależności od stopnia zaawansowania problemu laser frakcyjny na rozstępy wykonuje się nawet do sześciu razy. Mikrouszkodzenia goją się w ciągu kilku dni, a pełne efekty widoczne są po 10-14 dniach. Co ważne, poprawa struktury skóry jest bardzo trwała – utrzymuje się nawet przez kilka lat.

Poprzedni artykułFunkcjonalne gadżety promocyjne jako doskonała forma reklamy
Następny artykułDeklaracje Online – jakie dokumenty znajdziemy w systemie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj