Zróżnicowane ceny makulatury

Odpady przemysłowe stanowią integralną część procesów produkcji w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Tym samym istnieje możliwość zminimalizowania ilości odpadów, jednak najczęściej nie da się całkowicie wykluczyć ich istnienia. W przypadku przedsiębiorstw ilość odpadów może być bardzo wysoka, zatem niezbędne jest zadbanie o to, aby były one regularnie odbierane. W ten sposób nie trzeba dysponować dodatkowym miejscem na przechowywanie odpadów, co jest bardzo dużym utrudnieniem zwłaszcza w odniesieniu do odpadów niebezpiecznych.

Odpady w postaci makulatury

Duże ilości makulatury, które pozostają po realizacji procesów produkcji nie zawsze mogą być wykorzystane w danym przedsiębiorstwie. Bardzo często firmy transportowe oraz przedsiębiorstwa które zajmują się wysyłką swoich produktów bezpośrednio do klientów wykorzystują makulaturę jako zabezpieczenie towarów w czasie transportu. Papierowe kartony czy też inne elementy mogą być zarówno wypełnieniem paczki jak i jej częścią. Jednakże w przypadku bardzo dużych ilości niepotrzebnej makulatury konieczne jest podjęcie jej recyklingu. Jest to w pełni ekologiczny sposób na zagospodarowanie makulatury. Ponadto regularne oddawanie makulatury zdrowia, że dużo łatwiej jest utrzymać porządek w halach produkcyjnych oraz magazynowych. Warto zatem zadbać o regularne odbiory makulatury niezależnie od jej klasy oraz charakteru.

Zróżnicowane ceny makulatury

Aktualna cena makulatury wynosi 500 zł za tonę w przypadku makulatury belowanej. Jest to około dwukrotnie więcej aniżeli stawka, która dotyczy makulatury detalicznej. Jednakże cena makulatury uzależniona jest także od jakości surowca. Wyższą cenę można uzyskać za makulaturę czystą, która pozbawiona jest jakichkolwiek dodatkowych tworzyw. Ponadto skup makulatury obejmuje tylko suchy surowiec. Musi być On także pozbawiony zanieczyszczeń czy też różnego rodzaju domieszek innych materiałów. Co więcej różnice są także wycenie makulatury kolorowej oraz tektury falistej. Koszt makulatury kolorowej to około 0,33 zł za kilogram. Różnice w cenach są uzależnione także od regionu w którym skupowane jest makulatura. Na obszarze małych miejscowości najczęściej makulatura jest najtańsza kropka Natomiast najwyższe ceny makulatury odnotowuje się w takich miastach jak Szczecin, Poznań oraz Warszawa. Ponadto cenniki następny w poszczególnych skupach makulatury charakteryzują się bardzo wysoką rozbieżnością. Należy brać to zatem pod uwagę dokonując sprzedaży makulatury, niezależnie od tego do jakiego należy ona rodzaju.

Poprzedni artykułJak wybrać odpowiednią lokatę – przewodnik dla początkujących
Następny artykułEtykiety z kodami kreskowymi – jak wybrać drukarnię?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj