Aplikacja w chmurze czy na dysku? Poznaj różnice

Niemal każda organizacja, która nie jest przedsiębiorstwem jednoosobowym, korzysta z oprogramowania, mającego wspierać zarządzanie procesami kadrowo płacowymi. Charakter takiego systemu jest zazwyczaj powiązany ze specyfiką firmy: wykonywaną działalnością, metodologią pracy zatrudnionych specjalistów oraz wewnętrznymi procedurami. Na rynku istnieje wiele zróżnicowanych aplikacji ERP (ang. Enterprise Resource Planning – zarządzanie zasobami przedsiębiorstwa), które działają na jednej z dwóch płaszczyzn: lokalnym serwerze bądź w chmurze. Dowiedz się, jakie korzyści zapewni Ci inwestycja w system, do którego dostęp zapewni Ci każdy komputer podpięty do sieci.

Aplikacja w chmurze – najważniejsze zalety

Kadrowo płacowa aplikacja w chmurze powinna kompleksowo wspierać wszystkie procesy, mające bezpośredni wpływ na tzw. workflow („przepływ pracy”) w obrębie organizacji. Funkcjonalność ta ma kluczowe znaczenie w relacji firma-pracownik – dzięki jej odpowiedniemu wdrożeniu, zatrudnieni specjaliści zyskają możliwość zgłoszenia wniosków urlopowych lub poinformowania o nieobecności (wynikającej z choroby bądź wypadku losowego). Jednym z kluczowych czynników, którym powinna cechować się aplikacja w chmurze, jest (przynajmniej częściowa) automatyzacja procesów, związanych z uiszczeniem należnych składek do ZUS-u z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego, odprowadzenia podatku dochodowego czy składki na poczet emerytury. Odpowiednio skonfigurowany system ERP ułatwia również dostarczenie PIT-ów poszczególnym pracownikom oraz pomaga w tworzeniu cyklicznych raportów w oparciu o zgromadzone dane.

Czy aplikacja w chmurze sprawdzi się w pracy zdalnej?

 TETA Air - Rozwiązanie HR stworzone do obsługi kadrowo-płacowej

TETA Air – Rozwiązanie HR stworzone do obsługi kadrowo-płacowej

Warto również pamiętać, że aplikacja w chmurze bywa nieocenionym wsparciem firm, które oferują możliwość pracy zdalnej bądź cechują się nienormowanym czasem pracy. Tego rodzaju elastyczność jest niezwykle pożądana zarówno przez pracowników, jak i pracodawców. Nie sposób jednak nie podkreślić, że brak sztywnych godzin „zamknięcia i otwarcia” przedsiębiorstwa przekłada się na więcej obowiązków dla specjalistów z zakresu HR & Payroll – instalacja oprogramowania ERP sprawi, że wszystkie pilne wnioski będzie można rozpatrzyć tuż po zalogowaniu się do systemu. Oczywiście, aplikacja w chmurze uzależniona jest od poprawnego działania łącza internetowego oraz serwera po stronie twórców oprogramowania. W przypadku losowej awarii połączenia z siecią, praca działu kadr i płac może być znacznie utrudniona.

TETA AIR – aplikacja w chmurze, która spełni wszystkie Twoje potrzeby

Spośród licznych, dostępnych na rynku propozycji, warto wyróżnić m.in. system HR o nazwie TETA AIR, stanowiący pieczołowicie opracowany zestaw narzędzi do obsługi procesów w zakresie kadrowym. TETA AIR została opracowana z myślą o wydajnej optymalizacji pracy działu kadr i płac oraz ułatwieniu codziennej komunikacji pomiędzy pracownikami HR & Payroll oraz pozostałymi specjalistami. Już dziś zapoznaj się z TETA AIR i przekonaj się, że aplikacja w chmurze może być inwestycją, która wzniesie Twoje przedsiębiorstwo na kolejny poziom.

Znajdziesz nas pod adresem: ul. Powstańców  Śląskich  7a, 53-332 Wrocław lub na naszej stronie: www.Teta-Air.pl

Źródło: TETA Air – Rozwiązanie HR stworzone do obsługi kadrowo-płacowej

Poprzedni artykułNamioty – funkcjonalna przestrzeń na świeżym powietrzu
Następny artykułBankiet firmowy – postaw na jakość!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj