Najpopularniejsze rodzaje folii do zadruku

Folie do zadruków cyfrowych to produkty dedykowane pod zadruk tuszami solwentowymi lub eco-solwentowymi. Do najpopularniejszych należą folie monomeryczne, translucentne, polimeryczne, specjalne na aplikacje ścienne itd. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje o poszczególnych z nich, aby ułatwić Ci wybór odpowiedniej d Twoich potrzeb.

Wyróżniamy kilka rodzajów aplikacji, m.in. krótko-, średnio- i długookresowe, wewnętrzne i zewnętrzne. Wybierając folię do zadruku, określ swoje potrzeby i plany. Zależnie od nich poszczególne rodzaje folii dopasują się do aplikowanej powierzchni.

Folia monomeryczna – popularna w reklamie

Folia monomeryczna zyskała popularność jako materiał wykorzystywany m.in. w branży reklamowej. Występuje w wersji błyszczącej, matowej oraz transparentnej. To dobry wybór dla osób, które nie chcą przeznaczyć na zakup materiału dużego budżetu.

Folia monomerowa jest dedykowana do reklamy krótkookresowej na płaskich powierzchniach, jej trwałość wynosi zwykle ok. 3 lat. Warto wiedzieć, że zadrukowana farbami solwentowymi nie wymaga już dodatkowego laminatu. Może służyć zarówno do aplikacji wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Folia translucentna – do grafik na kasetonach podświetlanych

Warto podświetlić tę folię do zadruku sztucznym lub naturalnym światłem, ale od drugiej strony. Druk na tego rodzaju materiale świetnie prezentuje kolory – grafika zachwyca intensywnymi i żywymi barwami na całej swojej powierzchni. Struktura zapewnia równomierne rozproszenie światła padającego od spodu. Folia translucentna to wszechstronny i ekonomiczny materiał do tworzenia długookresowych reklam zewnętrznych.

Folia polimerowa – wytrzymała i elastyczna

Ma podobne parametry i właściwości do folii monomerycznych, ale wyróżnia ją lepsza trwałość – aż do 7 lat, a także wytrzymałość i elastyczność. Takie folie do zadruku są wykorzystywane głównie podczas produkcji tablic reklamowych czy szyldów, jeśli chcemy uzyskać długotrwały efekt, na wiele lat. Będzie odpowiednia do zamieszczenia grafiki w trudnych warunkach, na przykład szyldu reklamowego sklepu.

Folia winylowa – do grafik promocyjnych na 3-4 lata

Samoprzylepne folie winylowe są przeznaczone do drukarek wielkoformatowych i zwykle wybierane są do grafik średniookresowych, co oznacza w praktyce około 3-4 lata. To materiał wysokiej jakości, uniwersalny, wytrzymały i przyjazny środowisku. Winylowe folie do zadruku występują w różnych wykończeniach i formatach. To świetne rozwiązanie dla reklamy, którą można umieścić np. na samochodzie.

Poprzedni artykułGdzie kupić drony w Poznaniu?
Następny artykułOpóźniacze – czym są i do czego służą?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj