Ubezpieczenie plus inwestowanie – czy warto to łączyć?

Ubezpieczenie inwestycyjne to polisa na życie z dodatkową funkcją pomnażania pieniędzy, które wpłacamy w ramach składki. Czy to dobre rozwiązanie i kiedy warto z niego korzystać? Podpowiadamy!

Jak działa ubezpieczenie inwestycyjne?

Ubezpieczenie inwestycyjne to produkt łączony, dwa w jednym, czyli polisa na życie oraz udział w planie inwestycyjnym. W tradycyjnej polisie cała składka idzie na ochronę zdrowia i życia, a w produkcie łączonym składka dzieli się na dwie części: jedna zostaje przeznaczona na ochronę, za drugą kupowane są jednostki uczestnictwa w funduszu.

Taką ofertę często można spotkać przy ubezpieczeniach specjalistycznych, na przykład na Asdori.pl. Dzięki temu majątek jest lepiej zabezpieczony i przez cały czas zarabia na siebie. Po zakończeniu kariery zawodowej, pieniądze z takiej polisy, a także wypracowany zysk można wypłacić lub przepisać na dzieci.

W przypadku śmierci wypłacana jest nie tylko kwota ubezpieczenia, ale też pieniądze z inwestycji. Właściciel polisy wyznacza osoby upoważnione do odebrania środków finansowych, a ich wypłata nie wymaga przeprowadzania standardowej procedury spadkowej.

Jak regulować składki?

Najczęściej firmy z branży ubezpieczeń dają do wyboru dwa sposoby regulowania składki. Pierwszy to składka regularna, czyli wpłacanie zgodnie z harmonogramem kwot w ustalonej wysokości – można samodzielnie określić wysokość składek oraz częstotliwość ich odprowadzania na konto. Druga możliwość to składka jednorazowa, co jest wygodną opcją dla osób posiadających znaczny kapitał.

Dla kogo to korzystna opcja?

Polisa inwestycyjna jest odpowiednia dla osób, które chcą w ramach jednej umowy zadbać o ochronę oraz długoterminowe oszczędzanie. To dobry pomysł na powiększenie przyszłej emerytury oraz zabezpieczenie rodziny na wypadek zdarzeń losowych. Co równie ważne – inwestycja wcale nie musi wiązać się z ryzykiem. Przykładowo we wspomnianej firmie Asdori zajmującej się ubezpieczeniami, doradztwem oraz inwestycjami dla marynarzy, lotników i monterów – otrzymujemy zapisaną w umowie gwarancję, że nie utracimy zainwestowanych środków. Jest to więc bardzo bezpieczny wybór.

Poprzedni artykułBądź pewny swojego przyszłego partnera biznesowego!
Następny artykułElegancki mężczyzna na wiosnę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj